Futsal3
Akademi Junior3
Akademi Ungdom5
AFC Eskilstuna
AFC Eskilstuna
Lagen
Futsal3
Akademi Junior3
Akademi Ungdom5

Superettans spelschema omgång 14-22

Omgångarna 14-22 av Superettan är fastställda.

Omgångarna 14-22 av Superettan är fastställda. · Foto: Tommy LS Andersson

Omgångarna 14-22 av Superettan är fastställda. Resterande omgångar fastställs senare. Samtliga matcher sänds av Discovery+
Skriv in hemmamatcherna i era kalendrar och kom och kämpa på plats tillsammans med AFC Eskilstuna på Tunavallen.

Omgång 14: 
Lördag 16 juli:
15:00 Dalkurd FF – Örebro SK
15:00 Skövde AIK – IK Brage
17.00 Östersunds FK – Östers IF

Söndag 17 juli:
13:00 Västerås SK – Landskrona BoIS
15:00 Halmstads BK – Utsiktens BK

Måndag 18 juli:
19:00 AFC Eskilstuna – Trelleborgs FF

Tisdag 19 juli:
19:00 Norrby IF – Jönköpings Södra IF
19:00 Örgryte IS – IF Brommapojkarna

Omgång 15:
Lördag 23 juli:
15:00 Landskrona BoIS – Östersunds FK
15:00 IK Brage – Halmstads BK
17:00 Jönköpings Södra IF – Dalkurd FF

Söndag 24 juli:
13:00 IF Brommapojkarna – Norrby IF
15:00 Örebro SK – Utsiktens BK

Måndag 25 juli:
19:00 Trelleborgs FF – Skövde AIK

Tisdag 26 juli:
19:00 Örgryte IS – Västerås SK
19:00 Östers IF – AFC Eskilstuna

Omgång 16:
Lördag 30 juli:
13:00 Östersunds FK – Jönköpings Södra IF
13:00 Norrby IF – Trelleborgs FF
15:00 Örebro SK – IK Brage
15:00 Skövde AIK – IF Brommapojkarna
17:00 AFC Eskilstuna – Dalkurd FF
20:00 Halmstads BK – Landskrona BoIS

Söndag 31 juli:
15:00 Västerås SK – Östers IF
15:00 Utsiktens BK – Örgryte IS

Omgång 17:
Onsdag 3 augusti:
19:00 Dalkurd FF – Norrby IF
19:00 Landskrona BoIS – Skövde AIK
19:00 IF Brommapojkarna – Örebro SK
19:00 IK Brage – Östersunds FK
19:00 Trelleborgs FF – Halmstads BK

Torsdag 4 augusti:
19:00 Örgryte IS – AFC Eskilstuna 
19:00 Jönköpings Södra IF – Västerås SK
19:00 Östers IF – Utsiktens BK

Omgång 18:
Söndag 7 augusti:
13:00 Östersunds FK – Landskrona BoIS
15:00 Halmstads BK – Dalkurd FF

Måndag 8 augusti:
19:00 Västerås SK – IF Brommapojkarna
19:00 Örebro SK – Örgryte IS
19:00 AFC Eskilstuna – Jönköpings Södra IF

Tisdag 9 augusti:
19:00 Norrby IF – IK Brage
19:00 Utsiktens BK – Trelleborgs FF
19:00 Skövde AIK – Östers IF

Omgång 19:
Lördag 13 augusti:
15:00 Dalkurd FF – Örgryte IS
15:00 Jönköpings Södra IF – Halmstads BK

Söndag 14 augusti:
13:00 Utsiktens BK – Norrby IF
15:00 Skövde AIK – Östersunds FK

Måndag 15 augusti:
19:00 IF Brommapojkarna – AFC Eskilstuna
19:00 IK Brage – Landskrona BoIS

Tisdag 16 augusti:
19:00 Västerås SK – Trelleborgs FF
19:00 Östers IF – Örebro SK

Omgång 20:
Lördag 20 augusti:
15:00 Landskrona BoIS – Jönköpings Södra IF
15:00 Östersunds FK – IF Brommapojkarna

Söndag 21 augusti:
13:00 AFC Eskilstuna – Utsiktens BK
13:00 Trelleborgs FF – Dalkurd FF
15:00 Halmstads BK – Västerås SK
15:00 IK Brage – Östers IF

Tisdag 23 augusti:
19:00 Örgryte IS – Norrby IF 
19:00 Örebro SK – Skövde AIK

Omgång 21:
Fredag 26 augusti:
19:00 Dalkurd FF – IK Brage

Lördag 27 augusti:
13:00 Landskrona BoIS – Trelleborgs FF
13:00 IF Brommapojkarna – Halmstads BK
15:00 Västerås SK – Örgryte IS
15:00 Östers IF – Östersunds FK

Söndag 28 augusti:
13:00 Norrby IF – AFC Eskilstuna 
13:00 Utsiktens BK – Örebro SK
15:00 Skövde AIK – Jönköpings Södra IF

Omgång 22:
Lördag 3 september:
15:00 Östersunds FK – Västerås SK
17:00 Örgryte IS – Landskrona BoIS

Söndag 4 september:
13:00 Halmstads BK – Skövde AIK
15:00 Örebro SK – Norrby IF

Måndag 5 september:
19:00 Dalkurd FF – IF Brommapojkarna
19:00 IK Brage – Utsiktens BK

Tisdag 6 september:
19:00 Trelleborgs FF – AFC Eskilstuna
19:00 Jönköpings Södra IF – Östers IF

Skribent:Peter Harich
Dela artikeln

Kommentarer

Det finns inga kommentarer till den här artikeln ännu. ⁨Om du är klubbmedlem, logga in för att lämna en kommentar.⁩